JAUNUMI
Māra Špicberga
11.07.2019
30.07. Dvēseles antropoloģija. Ja esi vasarā pilsētā, neturi dvēseli mūros! http://jardi.lv/?lapa=seminari#s33
Māra Špicberga
06.02.2019
27.02. Kāds ir tavs motīvs? Motivācijas diagnostika http://jardi.lv/?lapa=seminari#s36

Atpakaļ

A. Brūders. Koučings – metode personiskās efektivitātes paaugstināšanai

07. februāris, 2012
http://nekrize.lv/koucings-metode-personiskas-efektivitates-paaugstinasanai/

A. Brūders. Koučings – metode personiskās efektivitātes paaugstināšanai
Visu šo nedēļu no 6. līdz 10. februārim Latvijā norisinās Koučinga nedēļa, kuras ietvaros notiek bezmaksas koučinga sesijas, semināri un meistarklases. Lai noskaidrotu, kā koučings var palīdzēt uzņēmuma vadībā un cik populārs tas ir Latvijā, portāls Nekrize.lv uz sarunu aicināja pieredzējušu biznesa vadības treneri un vienu no SIA JARDI.Partneri vadītājiem Arnoldu Brūderu.

„Koučings būtībā ir personības potenciāla atklāšana, lai paaugstinātu personisko ražīgumu un efektivitāti. Tas notiek, mērķtiecīgi un pārdomāti izjautājot cilvēku un jautājumu un atbilžu procesā virzot viņu pašu uz efektīvākā risinājuma atrašanu un lēmuma pieņemšanu. Vadītājam jebkurā uzņēmumā koučings palīdz skaidri saprast, cik labi darbinieks izprot un vēlas veikt savu darbu – ko šim cilvēkam var vai nevar deleģēt. Savukārt darbinieks koučinga laikā pilnībā saprot, kādas reālas pilnvaras un atbildību viņš uzņemas un kā to visu īstenot.

Pasaulē koučings ir gana populārs, lai gan tā īsti sāka attīstīties tikai pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados. Terminu un metodi it kā lieto plaši; vai vienmēr ar koučingu visi saprot vienu un to pašu – tas ir cits jautājums.

Pēdējā laikā arī Latvijā augusi interese par koučingu. Ir nodibināta Latvijas Koučinga federācija (ICF), kas savu darbību izvērš diezgan aktīvi. Taču apgalvot, ka koučings būtu ļoti pieprasīts un ļoti populārs, tā īsti tomēr nevaru.

No personiskās pieredzes varu teikt, ka pēdējo pāris gadu laikā pieaudzis pieprasījums pēc individuālām nodarbībām. Šajās nodarbībās, miksējot ekspertu zināšanas un prasmes, sadarbībā ar cilvēku kopīgi rodam labāko risinājumu izaugsmei un darba efektivitātes kāpumam. Es šīs nodarbības nesaucu par koučingu, jo tas ir tikai viens no paņēmienu kopumiem, kas šādās nodarbībās tiek pielietots, lai konkrētajam cilvēkam konkrētajā biznesa situācijā palīdzētu tikt pie jēdzīgākā risinājuma.

Šodien apstākļi atkal prasa noturēt labus darbiniekus, jo, lai gan ir gana augsts bezdarba līmenis, tomēr labus speciālistus atrast kļūst arvien grūtāk, pieejamais Eiropas darba tirgus dara savu. Viens no paņēmieniem, kā noturēt cilvēkus, protams, ir rūpēties par savu darbinieku attīstību un pilnveidi. Vienlaikus ir ļoti daudz vadītāju un darbinieku, kurus šie attīstības jautājumi interesē visai maz, jo visas domas un pūliņi tiek veltīti īstermiņa, nevis ilgtermiņa biznesa mērķu sasniegšanai.”

 


 
Developer: Developped by Insbergs © Jardi, 2021. All rights reserved.
Designed by Evita Eidinta